0

А рсенал сам се би в Португалия - 0:1 от Порто на "До Драгао" в първия мач между двата тима от осминафиналите в Шампионската лига. Двубоят бе изпълнен с битка, а положенията пред двете врати почти липсваха. Но в последната минута Порто успя да вземе аванс след страхотен гол на Галено.

Нямаше и помен от силната, атакуваща и бляскава игра на Арсенал от последните мачове във Висшата лига. Общо взето хората на Микел Артета не създадоха чисто голово положение. Още през първото полувреме Порто имаше шанс да вкара, но невероятен пропуск направи Галено.

Все пак именно той стана герой за "драконите". В четвъртата минута на добавеното време на мача "топчиите" сбъркаха, а топката стигна до Галено, който необезпокояван проби през средата. Бразилецът стреля от средна дистанция и със страхотен фалц прати топката точно в скобата между напречната греда и левия страничен стълб, не оставяйки никакъв шанс на Давид Рая да отрази.