0

Л удогорец завърши 1:1 срещу чешкия Млада Болеслав в последната си контрола от подготвителния лагер в Турция.

Отборът на Георги Дерменджиев поведе в резултата в 14-а минута с попадение на Бърнард Текпетей с голов пас на вратаря Серджио Падт.

Млада Болеслав изравни в 32-а минута, когато Ладра се разписа в опразнената врата след грешка в защита на младия Методий Стефанов.

През втората част чешкият отбор бе по-активен и имаше по-добри ситуации да стигне до победата.

В 79-а минута гредата спаси вратата на Лудогорец след удар на Бурян, а при добавката вратарят Слуга спаси удара на Яво.

"Доволен съм от цялостното представяне на отбора, ползотворен лагер. Готови сме на около 70 процента физически. Методий Стефанов ще продължи тренировки с първия отбор. Очаквам нов играч, но не мога да кажа кога точно ще дойде", коментира старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев пред "Диема Спорт".
Разградчани си тръгват от Турция с баланс от три победи, едно равенство и една загуба.

Лудогорец стартира пролетния полусезон другата събота с мача за Суперкупата на България срещу ЦСКА 1948.

Стартов състав на Лудогорец: Серджио Падт, Сон, Сонко Сундберг, Оливие Вердон, Дени Групер, Педро Нареси, Методий Стефанов, Тодор Неделев,  Бърнард Текпетей, Рик Джонатан, Квадво Дуа.