0

А стън Вила победи втори основен претендент за титлата в рамките на една седмица.

След като удари с 1:0 Манчестър Сити, бирмингамци се наложиха със същия резултат и срещу Арсенал. Джон Макгин отбеляза единствения гол в мача в 7-ата минута. С това тимът на Унай Емери завърза битката за първото място в първенството. Класирането оглави Ливърпул с 37 точки, а с по 36 са именно Арсенал и Вила.

Любопитното е, че в три от предишните случаи, в които „виланите“ имат повече от 35 точки, те стават шампиони, а в четвъртия са втори. Също така Астън Вила записа рекордна 15-а поредна домакинска победа в елита. Емери пък стана петият мениджър с това постижение във Висшата лига. Останалите четирима, които го правят – сър Алекс Фъргюсън, Роберто Манчини, Юрген Клоп и Хосеп Гуардиола, след това печелят и титлата.