0

И спанският треньор Унай Емери направи дебют-мечта начело на Астън Вила, който съсече с 3:1 гостуващия Манчестър Юнайтед за огромен кеф на домакинската агитка.

До мача на „Вила Парк“ Юнайтед нямаха загуба в 10 поредни мача във всички турнири.

Емери, бивш мениджър на Арсенал, беше посрещнат топло от феновете на Вила, а отборът ги вдигна на крака с с два бързи гола. Леон Бейли даде преднина на домакините в самото началото, след което французинът Люка Дин се разписа от пряк свободен удар.

Юнайтед подобри значително представянето си в следващите минути и пропусна няколко положения, а удар на Люк Шоу се отклони от тялото на Джейкъб Рамзи и гостите намалиха в последните секунди на първата част.

Надеждите на Юнайтед за обрат обаче бяха попарени в 49-ата минута, когато същият Рамзи се реваншира с неспасяем удар в горния ъгъл на правилната врата и Вила възстанови преднината си от два гола.

Този път домакините задържаха резултата без промяна и се изкачиха на 13-о място във Висшата лига.

Юнайтед пък загуби за първи път на "Вила Парк" от 1995 насам и е на пето място в класирането с две точки пред Брайтън, както и две зад Тотнъм.

Нюкасъл има точка преднина срещу "шпорите" след изразителна победа като гост с 4:1 срещу Саутхемптън. Мигел Алмирон, Крис Ууд, Джо Уилък и Бруно Гимараеш бяха точни за "свраките", а за "светците", които са 18-и и в зоната на изпадащите, вкара Ромен Перо.

Кристъл Палас пък спечели драматична победа с 2:1 над Уест Хем, след като Мишел Олисе вкара решаващия гол в четвъртата минута на добавеното време. Така Палас се изкачи на девето място, а "чуковете" останаха 15-и.

Първенство на Англия по футбол, мачове от 13-ия кръг във Висшата лига, неделя: Астън Вила - Манчестър Юнайтед - 3:1
Саутхемптън - Нюкасъл – 1:4, Уест Хем - Кристъл Палас – 1:2, Челси - Арсенал – 0:1, Тотнъм - Ливърпул 1:2.

от събота: Евертън - Лестър Сити - 0:2 , Лийдс - Борнмът – 4:3, Манчестър Сити - Фулъм – 2:1, Нотингам Форест - Брентфорд – 2:2, Улвърхемптън - Брайтън - 2:3