0

А таланта се класира на финала в Лига Европа, след като победи Олимпик Марсилия с 3:0 в реванша от полуфиналите и отстрани французите с общ резултат 4:1.  Адемола Лукман, Матео Руджери и Ел Билал Туре донесоха успеха на бергамаските у дома. Така тимът се класира за първия си европейски финал в историята.  В спора за трофея Аталанта ще се изправи срещу непобедената през този сезон машина - Байер Леверкузен.

В 30-ата минута италианците откриха резултата. Адемола Лукман напредна с топка в крака, с финт преодоля играчите на Марсилия и прати топката във вратата на Пау Лопес за 1:0.  В началото на втората част бергамаските вкараха втори гол.  Матео Руджери получи от Лукман и с майсторско изпълнение не остави никакъв шанс на Лопес. В четвъртата минута на добавеното време Ел Билал Туре оформи крайното 3:0, след като отне топката и напредна с нея преди да я прати във вратата с диагонален изстрел.