0

А таланта победи Лече като гост с 2:0 в мач от 37-ия кръг на Серия А. Бергамаските отбелязаха две бързи попадения в началото на второто полувреме, като Шарл Де Кетеларе и Джанлука Скамака бяха точни. С успеха Аталанта събра 66 точки и е 5-ти, докато Лече е 13-ти с 37 пункта.

В 6-ата минута Марио Пашалич бе близо до откриване на резултата, но ударът му бе спасен от вратаря на домакините.

Три минути след това и Лече стигна до хубава възможност. Роберто Пиколи бе намерен в пеналтерията. Той отправи удар по земя. Стражът на гостите се намеси.

В 27-ата минута Джанлука Скамака стреля от границата на пеналтерията, но опитът му премина над напречната греда. 12 минути по-късно и Давиде Дзапакоста пробва късмета си от далечно разстояние. Изпълнението му бе неточно.

Три минути след старта на второто полувреме Аталанта откри резултата. Шарл Де Кетеларе отбеляза, след като прехвърли вратаря на Лече.

Само пет минути след първия гол бергамаските стигнаха и до второ попадение. Алексей Миранчук изпълни корнер, а Джанлука Скамака вкара след прецизен удар с глава.

В 86-ата минута Лече можеше да върне интригата в мача. Роберто Пиколи изпълни пряк свободен удар, но изстрелът му срещна десния страничен стълб.

За Аталанта предстои финал в Лига Европа срещу Байер Леверкузен. В Серия А бергамаските ще играят с Торино и Фиорентина. Лече ще срещне Наполи в последния кръг.