0

А тлетик (Билбао) изхвърли Барселона от футболния турнир за Купата на краля в Испания, побеждавайки го у дома си с 3:2 след продължения в мач от осминафиналите. Домакините поведоха още във втората минута чрез Муняин, но 18 минути по-късно Феран Торес върна равенството. През втората част Билбао категорично бе по-добрият отбор и в самия край на мача Иниго Мартинес върна аванса на баските. Малко след това обаче Педри измъкна каталунците и подсигури продълженията. В 104-ата минута Жорди Алба подари дузпа на съперника, а капитанът на домакините Муняин бе безкомпромисен от бялата точка и донесе триумфа на своя тим. Така, след като миналата седмица загуби полуфиналната битка за Суперкупата на Испания, тази седмица Барселона е аут и от Купата на Краля.