0

А тлетик Билбао победи с 1:0 Реал Мадрид и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Краля в Испания.

Баските, които в предишния кръг отстраниха Барселона, сега удариха ножа и на другия гранд на испанския футбол с победен гол на Алекс Беренгер в 89-ата минута.

Домакините бяха по-активният отбор през цялото игрово време и закономерно стигнаха до успеха в самия край с красиво попадение на Беренгер в долния ъгъл на вратата на Тибо Куртоа.

Най-доброто голово положение на „кралския клуб“ бе в 81-ата мин., но ударът на халфа Каземиро бе спасен от Хулен Агиресабала.

В другия четвъртфинален мач от снощи Бетис беше безмилостно ефективен като гост на Реал Сосиедад – 4:0 за зелено-белите на Мануел Пелегрини.

Хуанми вкара два гола в мача в 12-ата и 57-мата минута, с които даде преднина от 2:0 на тима от Севиля, а останалите две попадения бяха дело на Уилиян Жозе и Айтор Руйбал в самия край на срещата.

В сряда за полуфиналите на турнира се класираха Валенсия и Райо Валекано, а двойките в тази фаза ще бъдат определени допълнително чрез жребий по-късно днес.