0

А тлетико Мадрид победи с 2:1 у дома Алмерия в среща от 29-ия кръг от първенството на Испания.

Столичани имат 60 точки на третата позиция и изостават на две след Реал Мадрид, който се намира на второ място.

Два гола на Антоан Гризман гарантираха успеха в полза на "червено-белите", а между двете попадения за французина автогол си вкара Хосе Хименес.

Още в петата минута Гризман се разписа след асистенция на Анхел Кореа, дошла след центриране от ъглов удар.

В 37-ата минута Хименес отклони топката във вратата на Атлетико след шут на Лео Баптищао.

Минута преди края на първата част отново Гризман върна аванса за домакините, а попадението беше разгледано от системата за видео арбитраж, след което беше признато за редовно.

Веднага след почивката Маркос Йоренте пропусна да увеличи головата сметка за домакините, които удариха и греда след опит за гол на Яник Караско след точно един час игра.

Алмерия има актив от 30 точки на 17-та позиция в класирането, докато Атлетико Мадрид няма поражение в 13 последователни среща в първенството.

По-късно тази вечер е двубоят на Валенсия срещу Севиля, а в понеделник Селта Виго посреща Майорка.