0

Л удогорец победи с 3:1 Сигма Оломоуц в приятелски мач, игран в Турция. Бърнард Текпетей даде аванс за българския шампино още в деветата минута след удар от разстояние.

Чехите, които заемат пето място в класирането в местното първенство, изравниха чрез Юлиш десет минути след това, но

Квадво Дуа от съвсем близка дистанция върна аванса за отбора от Разград в 35-ата минута на срещата.

През втората част превъзходството на "зелените" продължи и в 76-ата минута Тодор Неделев беше близо до попадение след изпълнение на фаул.

Крайният резултат 3:1 беше оформен от Рик Джонатан две минути преди изтичане на редовното време.

Това бе третата победа на Лудогорец в Турция с тройка след 3:0 над Олимпия Любляна и 3:1 над полския Раков. Вчера "орлите" паднаха със същия резултат - 1:3, от чешкия средняк Теплице.

На 3 февруари Лудогорец ще играе последната си контрола в Турция, а съперник на шампионите ще бъде Млада Болеслав (Чехия).

състав на Лудогорец: Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Диниш Алмейда, Сон, Якуб Пьотровски, Педро Нареси, Тодор Неделев, Бърнард Текпетей, Кайо Видал, Квадво Дуа.