0

П атрик Шик отбеляза хеттрик през първото полувреме за убедителната победа на лидера Байер Леверкузен над гостуващия Бохум с 4:0 в среща от 16-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Тимът на Шаби Алонсо има преднина от четири точки пред шампиона Байерн Мюнхен, който спечели с 2:1 като гост на Волфсбург в последния си мач преди зимната пауза в Бундеслигата.

Имайки предвид Купата на африканските нации през януари, мениджърът на "аспирините" Шаби Алонсо даде почивка на няколко играчи от първия отбор, включително на нигерийския нападател Виктор Бонифейс, който остана резерва.

Шик, който стартира за първи път като титуляр от 14 месеца, се отплати за доверието на своя мениджър, като спечели и реализира дузпа след половин час игра.

Чешкият нападател удвои резултата две минути по-късно, вкарвайки след центриране на Джереми Фримпонг. Той отбеляза отново, този път с глава след изпълнение на корнер, точно преди почивката.

Алонсо смени Шик под овации на публиката в средата на второто полувреме и на негово място се появи Бонифейс, който вкара две минути след като влезе на терена. В 62-ата минута пък друго попадение на домакините беше отменено заради засада.

Хари Кейн с 21-ви гол за сезона и Джамал Мусиала дадоха аванс от 2:0 на Байерн през първото полувреме за победата като гост на Волфсбург.
"Баварците" играха без Леон Горецка и Йозуа Кимих. Секунди преди почивката Максимилиан Арнолд намали изоставането на домакините.

Германските шампиони се защитаваха добре през второто полувреме срещу упорития отбор на Волфсбург, трениран от бившия наставник на Байерн Нико Ковач, и успяха да спечелят ценни три точки в битката за титлата.

Щутгарт се възстанови от неделната загуба с 0:3 от Байерн, побеждавайки Аугсбург у дома с 3:0, за да измести РБ Лайпциг от третото място. Серху Гираси отбеляза отново, 17-ият му гол през кампанията, докато Денис Ундав и Крис Фюрих също се записаха за домакините.

Новакът Хайденхайм продължи впечатляващия си дебютен сезон в Бундеслигата, като изоставаше два пъти, за да спечели с 3:2 у дома срещу Фрайбург.

Айнтрахт Франкфурт вкара два гола в добавеното време за обрат с 2:1 у дома срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Гостите откриха резултата през първото полувреме чрез Макс Вьобер, но голмайсторът беше изгонен от терена две минути преди края. Аурелио Бута и Робин Кох се възползваха по най-добрия начин от численото предимство, вкарвайки по едно попадение за крайния успех.