0

Б айерн Мюнхен стартира с убедителна победа в летните контроли. Баварците разбиха с 6:2 Ди Си Юнайтед. Двубоят се игра на „Ауди Фийлд” във Вашингтон, а дебютни голове за германския хегемон вкараха Садио Мане и Матайс де Лихт. Като титуляр за тима от МЛС излезе бившият футболист на Левски Найджъл Робърта, като той остана на терена през първото полувреме.

Още в 3-ата минута Байерн излезе напред в резултата. Лукас Копадо навлезе в наказателното поле и беше фаулиран от противников защитник. Главният рефер посочи бялата точка, а Садио Мане не сбърка.
Седем минути по-късно „червените” вкараха второ попадение. Разписа се Марсел Забитцер с удар от далечна дистанция.

Минута преди края на първата част германският гранд направи преднината си класическа. Мане намери Серж Гнабри в наказателното поле, а нападателят отправи удар, който след рикошет се озова в мрежата на Ди Си.

След почивката треньорът на Байерн Юлиан Нагелсман пусна нови единадесет футболисти на терена. В 47-ата минута и Матайс де Лихт се разписа. След центриране от корнер Томас Мюлер продължи топката към далечната греда и нидерландеца със страхотен удар от воле вкара четвърто попадение.

В 51-ата минута Джошуа Зиркзее също попадна в прегръдките на съотборниците си. След центриране на Мюлер, Коман свали топката и за младока остана най-лесното – да вкара на празна врата.

Три минути след това Ди Си върна един гол чрез Скаге Леланд. В 83-ата минута Тиодор Ку-ДиПиетро направи резултата 2:5.

В добавеното време на мача Томас Мюлер оформи крайния резултат, разписвайки се след бърза контраатака.

Следващият мач на Байерн е след три дни, а съперник е Манчестър Сити.