0

Б айерн Мюнхен постигна първа победа от началото на годината след категоричен успех с 4:0 като гост срещу Майнц 05 в мач от осминафиналите за Купата на Германия по футбол.

Байерн се представя неубедително в Бундеслигата от началото на календарната година и след три равенства вече има само точка аванс на върха пред втория Унион.

С победата срещу Майнц тимът на Юлиан Нагелсман се върна на победния път и загатна, че си връща формата.

Баварците решиха мача още до почивката. Ерик Чупо-Мотинг откри резултата в 17-а минута след асистенция на направили дебют за тима Жоао Кансело.

Джамал Мусиала направи 2:0 в 30-а минута след пас на Томас Мюлер.

Лерой Сане вкара трети гол малко преди почивката, а резервата Алфонсо Дейвис оформи крайното 4:0 в 84-ата минута, пише БТА.