0

Б айерн Мюнхен стана шампион на Германия за десети пореден път – новата титла е рекордна 32-ра. В дербито от 31-ия кръг баварците се наложиха с 3:1 у дома срещу Борусия Дортмунд.

"Червените" са недостижими на върха в Първа Бундеслига с актив от 75 точки. Дортмунд е с 63 точки на втора позиция три мача преди края на сезона.

След четвърт час игра Серж Гнабри с удар в горния ъгъл даде аванс за гранда от Мюнхен.

След още 15 минути Гнабри отново се разписа във вратата на гостите, но попадението беше отменено заради засада след консултация с видео асистент рефера.

В 34-ата минута Томас Мюлер подаде за Роберт Левановски, който отново реализира попадение срещу бившия си отбор.

В 50-ата минута Кимих извърши нарушение в наказателното поле и Емре Джан намали с точно изпълнение на дузпа.

В 84-ата минута Джамал Мусиала с удар от наказателното поле след пас на Забицер оформи крайното 3:1 в полза на баварците.

Вратарят на домакините Мануел Нойер се намеси решаващо след удари на Ерлинг Холанд и Марко Ройс.

Байерн триумфира за рекордния 32-ри път с шампионската титла в Германия.

След последния съдийски сигнал баварците облякоха специално подготвени за случая черни фланелки с №1 отпред, на терена бяха доставени и традиционните огромни 4-5 литрови халби с бира на спонсора "Пауланер", което даде старт на мощни глътки и поливане на съотборниците и треньорите.

Срещи от 31-ия кръг на Бундеслигата: Айнтрахт Франкфурт – Хофенхайм 2:2, Гройтер Фюрт - Байер Леверкузен 1:4, Кьолн - Арминия Билефелд 3:1, РБ Лайпциг - Унион Берлин 1:2, Фрайбург - Борусия Мьонхенгладбах 3:3, Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд 3:1;
от петък: Волфсбург - Майнц 5:0; утре: Бохум – Аугсбург, Херта Щутгарт.

След 31-я кръг Байерн е недостижим със 75 точки, следват  Борусия Д с 63, Байер Леверкузен с 55, РБ Лайпциг 54, Фрайбург                      52, Унион Берлин 50, Кьолн и 49 и др.