0

Г ерманският шампион Байерн Мюнхен допусна домакинска загуба с резултат 1:2 от неудобния си съперник Борусия Мьонхенладбах в първия си двубой за 2022 година.
В срещата от 18-ия кръг на Бундеслигата Роберт Левандовски даде отличен старт за домакините в 18-ата, но Флориан Нойхаус изравни в 27-ата минута. Щефан Лайнер донесе пълния обрат в 31-ата минута, а това се оказа и победното попадение в срещата.

От първия съдийски сигнал над Мюнхен валеше изобилен сняг. Въпреки че теренът беше в перфектно състояние, поради ниската температура, условията на игра бяха тежки.

Двубоят на “Алианц Арена” до последно беше под въпрос не обаче заради метеорологичните условия, а заради многото на брой заразени с коронавирус в Байерн. От Германския футболен съюз обаче не уважиха молбата на домакините за отлагане.
След поражението Байерн запазва първото място в класирането с актив от 43 точки, на 9 пред втория Борусия, който е с мач по-малко. Борусия Мьонхенгладбах пък е 11-и с 22.