0

Б айерн се измъкна по терлици в гостуването си на РБ Лайпциг в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят на "Ред Бул Арена" завърши 2:2, а домакините изпусаха аванс от два гола, но все пак спряха хегемона. Лоис Опенда откри резултата в 20-ата минута, а шест по-късно Кастело Лукеба удвои. През втората част Хари Кейн намали от дузпа в 57-ата минута, а в 70-ата Лирой Сане изравни.

Баварците изиграха изключително слабо първо полувреме, в което домакините наказаха грешките на своя съперник. Емил Форсберг пропусна да се разпише, след като Свен Улрайх му подари топката, но шведът не намери опразнената врата. В същото време хората на Томас Тухел не създадоха почти нищо интересно в атака. В началото на втората част гостите получиха дузпа, след като топката срещна лакътя на Бенямин Хенрихс при изпълнение на пряк свободен удар, а попадението на Кейн от бялата точка даде импулс на отбора. Баварците създадоха няколко добри положения за гол, като реализираха едно, а в добавеното време на мача и двата отбора имаха по един шанс да стигнат до успеха.

Байерн заема трето място във временното класиране с 14 точки, докато Лайпциг е с точка по-малко.