0

Б арселона помля Реал Мадрид с 3:0 в контролна среща, която се игра на "AT&T Стейдиъм" в "Арлингтън" пред над 80 000 зрители. Головете за каталунците в Ел Класико реализираха Усман Дембеле, Фермин Лопес и Феран Торес.

Барселона поведе с още 15-ата минута, когато след добро изпълнение на заучена ситуация от статично положение Педри изведе Усман Дембеле сам срещу Тибо Куртоа и французинът с прецизен диагонален удар към десния ъгъл се разписа. Реал Мадрид можеше да изравни малко след това. "Белите" получиха дузпа за игра с ръка на Роналд Араухо след центриране отдясно на Федерико Валерде. С изпълнението се нагърби Винисиус Жуниор, но уцели гредата.

Реал продължи да търси равенството. В 39-ата минута тимът уцели цели две греди. Първо Винисиус удари напречната греда, а при добавката Джуд Белингам нацели десния страничен стълб, а топката бе изчистена в ъглов удар. Лошата новина за Барса обаче бе контузията на Илкай Гюндоган в 42-ата минута и бе заменен принудително от Сержи Роберто.

Реал Мадрид тресна и трета греда. Орелиен Чуамени стреля в 62-ата минута, но топката срещна напречната греда. Родриго комбинира с Винисус в 77-ата минута, а той стреля, но ударът му бе блокиран от Жул Кунде. Шест минути по-късно нова добра възможност се откри пред Винисиус, но ударът му бе неточен.

Барселона удвои своята преднина в 85-ата минута. Тони Кроос загуби топката, а каталунците организираха много бърза атака. Сержи Роберто комбинира с Фермин Лопес, който изпрати топката под напречната греда на вратата на Тибо Куртоа. А в 87-ата минута след удар на Винисиус топката отново се спря в гредата.

В добавеното време на мача Барселона вкара и трети гол във вратата на Реал Мадрид. Фермин Лопес изведе Феран Торес на чиста позиция, а той прехвърли Куртоа, след което хладнокръвно насочи топката в опразнената врата.