0

Б арселона възстанови преднината си от осем точки на върха в Ла Лига, благодарение на рутинна победа 2:0 у дома над борещия се за оставане Кадис.

Каталунците зашеметиха гостите с 2 бързи гола само за 3 мин. В самия край на първото полувреме. В 43-ата мин. Сержи Роберто откри с добавка след като удар на Левандовски бе избит от голлинията. Полякът се реваншира удвои с неспасяем шут от границата на пеналта в първата минута от добавеното време, асистира му Роберто.

Статистиците отбелязаха, че това бяха първите голове на двамата на „Ноу Камп“ от 23 октомври насам при 4:0 над Атлетик Билбао.

Отборът на Шави имаше още шансове да увеличи преднината си, а Левандовски удари греда.
Полският нападател има вече 15 гола в първите си 19 мача в Ла Лига – изпреварил го е само Кристиано Роналдо от началото на века (заши 15 гола в 17 мача през 2009-10 г.).

Барселона няма спиране в Ла Лига – това бе седма поредна победа в първенството, в което няма загуба от 13 кръга.

Техният забележителен рекорд в защита продължава със 17-та „суха мрежа“ за сезона в лигата, рекорд след 22 мача в Ла Лига (изпреварвайки 16-те на Депортиво де Ла Коруня през 1993-94 г.).

Кадис, който имаше два отменени гола на Рожер (един за фаул на Фали срещу Тер Щеген, и един за офсайд), остава на две точки над зоната на изпадащите.

Въпреки, че не се разписа, най-много похвали – от Шави и журналистите, заслужи нападателят на Барселона Феран Торес. Той бе неудържим преди почивката и публиката започна да скандира името му.

Той бе титуляр заедно с Ансу Фати до непоклатимия отпред Левандовски, тъй като Дембеле и Педри са аут контузени, а Рафиня получи почивка преди реванша с Ман Юнайтед на „Олд Трафорд“ за Лига Европа в четвъртък. Отсъстваше и наказаният Араухо.

По--рано в неделя Атлетико Мадрид се наложи над Атлетик Билбао с 1:0 в Ла Лига. Победното попадение на тима от столицата вкара Антоан Гризман в 73-ата минута с удар от наказателното поле. В добавеното време на мача световният шампион с Франция Гризман можеше да вкара и втори гол за домакините.

Този успех дава самочувствие на Атлетико преди дербито на Мадрид срещу Реал в следващия кръг. Тимът от Мадрид е на четвърто място, но се доближи на две точки от Реал Сосиедад. Атлетик Билбао остава на седмо място в класирането на Ла Лига.

Срещи от 22-ия кръг на испанското футболно първенство:

Райо Валекано - Севиля - 1:1
Елче - Еспаньол - 0:1
Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао - 1:0

Барселона - Кадис 2:0

в понеделник: Хетафе - Валенсия

от събота: Осасуна - Реал Мадрид - 0:2, Бетис - Валядолид - 2:1, Майорка - Виляреал - 4:2, Реал Сосиедад - Селта Виго  1:1

от петък: Жирона - Алмерия 6:2

1. Барселона       22 19 2  1 44:7   59 точки
 2. Реал Мадрид     22 16 3  3 46:17  51
 3. Реал Сосиедад   22 13 4  5 32:22  43
 4. Атлетико Мадрид 22 12 5  5 31:17  41
 5. Бетис           22 11 4  7 29:23  37
 6. Райо Валекано   22  9 7  6 29:24  34
 7. Атлетик Билбао  22  9 5  8 31:23  32