0

Б арселона разби Реал Мадрид с 4:0 насред „Сантиаго Бернабеу“ в Ел класико от 11-ия кръг на Ла Лига.

Големият коз на каталунците се оказа високо изнесената защитна линия, която многократно остави играчи на „лос бланкос“ в положение на засада, а на Килиан Мбапе бяха отменени два гола, като той направи и куп сериозни пропуски.

През втората част Роберт Левандовски вкара два гол за две минути, а Ламин Ямал и Рафиня добавиха по едно попадение.

С този мач приключи серията от 42 мача на Реал без загуба в Ла Лига, точно преди да бъде изравнено рекордното постижение на Барса от 43.

Победата откъсна Барса и на цели 6 точки на върха от втория Реал Мадрид, с което сериозно удари по шампионския ореол на Кралския клуб.