0

Л идерът в класирането Барселона спечели с минималното 1:0 пред собствена публика срещу Атлетико Мадрид в дербито от 30-ия кръг в испанското първенство. Това е десета победа с 1:0 на  каталунците в Примера дивисион този сезон, втората със същия резултат над „дюшекчиите“. За кралската купа Барса има още 2 победи с по 1:0 този сезон.
Още в първата минута шут на Антоан Гризман се отби в напречната греда на вратата на каталунците.

Десет минути преди края на първата част вратарят на домакините Марк Андре тер Щеген направи добро спасяване след нов опит за гол на френския национал Гризман, бивш играч на каталунците.

В 44-ата минута бразилецът от Барса Рафиня асистира за Феран Торес, който с удар в десния ъгъл не остави шансове за вратаря Ян Облак.

След почивката Педри и Рафиня направиха пропуски пред вратата на мадридчани,     а две минути преди изтичане на редовното време Алваро Мората профука чисто положение в полза на Атлетико.

"Червено-белите" нямат победа на "Камп Ноу" в шампионата на Испания в 16 последователни мача.

Барса е с актив от 76 точки на първа позиция в Ла Лига, с 11 т. Аванс пред втория Реал, прекъсвайки поредицата си от два поредни двубоя без отбелязан гол, докато Атлетико Мадрид заема трето място с 16 точки по-малко от днешния си противник.

По-късно тази вечер Севиля приема Виляреал, а Майорка е домакин на Хетафе.