0

Б арселона завърши наравно 1:1 в гостуването си срещу Райо Валекано в първи мач от съботната програма в 14-ия кръг от Примера дивисион.

Столичани бяха по-добрият отбор през първата част и още в 11-ата минута Унай Лопес не успя да се разпише във вратата на каталунците.

Шест минути преди почивката Лопес реализира за Райо след добавка, а второто полувреме започна с пропуск на Педри в 56-ата минута.

Удар на резервата Рафиня четвърт час преди края на редовното време срещна гредата на вратата на мадридчани.

В 82-ата минута Флориан Льожон нямаше късмет и си вкара автогол, изравнявайки резултата.

След това равенство Барса е на трето място в класирането с 31 точки, на 4 след лидера Жирона. Райо Валекано заема осма позиция в Примера дивисион с 19 точки.

По-късно днес Атлетико Мадрид приема Майорка, а Валенсия ще играе на свой терен срещу Селта Виго.