0

Ш ампионът Барселона не успя да победи Атлетик Билбао при гостуването си от 27-ия кръг на испанската футболна Ла Лига и двубоят завърши при равенство 0:0.

Каталунският гранд пропусна възможносх да намали до 6 т. разликата с лидера Реал Мадрид след засечката му 2:2 във Валенсия.

На всичко отгоре Барселона загуби двама от ключовите си футболисти заради контузии, като полузащитниците Френки де Йонг и Педри трябваше да напуснат играта принудително още през първото полувреме.

Нидерландецът Де Йонг бе заменен в 26-ата минута след като се приземи лошо на десния си крак след борба за топката с противников футболист, а малко преди почивката испанският национал Педри напусна терена със сълзи на очи заради вероятна травма на десния крак.

Това е деветата мускулна контузия, която 21-годишният Педри получава от края на сезон 2020/2021 насам.

"Това е тъжен ден", каза старши треньорът на Барселона Шави Ернандес пред телевизия Movistar Plus.

"Ще знаем повече за контузиите на двамата утре (в понеделник), но нещата не изглеждат добре. Случилото се ни се отрази и двамата вероятно ще пропуснат няколко мача", каза още Шави.

Жоао Кансело бе най-близо до попадение за Барселона през първото полувреме, когато прехвърли вратаря на Атлетик, но защитник на домакините изчисти топката.

Домакините бяха по-агресивни след почивката, а Иняки Уилямс и Алекс Беренгер бяха постоянна заплаха за гостите.

Стабилната защита на Барселона обаче се справи с футболистите на Атлетик Билбао и не позволи да отбележат гол.