0

Б арселона завърши наравно 0:0 като гост срещу Хетафе в среща от 29-ия кръг от първенството на Испания.

Каталунците пропуснаха да поведат в резултата в 25-ата минута, когато удар на Рафиня се отби в гредата, веднага след това и Алехандро Балде направи пропуск пред вратата на домакините.

Четвърт час преди края на редовното време Давид Сория спаси опасен шут на Рафиня, а в 87-ата минута Борха Майорал не беше достатъчно точен, за да осигури успеха за Хетафе.

Столичани са на 15-то място в класирането с 31 точки, докато лидерът Барселона има 73 точки. Каталунците записаха второ последователно нулево равенство в Ла Лига, което не се беше случвало от последния кръг на сезон 2004-2005 и от първия ден на кампанията 2005-2006.

По-късно днес Атлетико Мадрид е домакин на Алмерия.