0

Б арселона победи гостуващия Атлетик Билбао с 4:0 в двубой от 11-ия кръг на испанското първенство по футбол.

Осман Дембеле изигра страхотен мач и се отличи с гол и три асистенции. Той откри резултата в 12-ата минута, а след това подаде за попаденията на Серхи Роберто в 18-ата, Роберт Левандовски в 22-ата и Феран Торес в 73-ата минута. Каталунците доминираха изцяло в срещата, вкараха три гола до почивката и без проблеми стигнаха до успеха.

Двата отбора дадоха по две жертви в мача, след като за домакините се контузиха Гави и Сержи Роберто, а за гостите – Андер Ерера и Дани Гарсия.

Атлетик не е побеждавал Барселона като гост от 24 ноември 2001 година. Тогава тимът от Билбао спечели с 2:1. След това отборите изиграха 25 мача на "Камп Ноу", 20 от които бяха спечелени от Барселона, а други пет завършиха наравно.

Каталунците заемат второ място в класирането на Ла Лига с 28 точки, а Атлетик Билбао е на шеста позиция с 18 точки. Лидер е Реал Мадрид с 31 точки.

В следващия кръг на 29 октомври Барселона ще гостува на Валенсия, а преди това испанският тим има двубой с Байерн Мюнхен в Шампионската лига.