0

Б арселона разпиля Елче с 4:0 в 27-ия кръг на Ла Лига. Роберт Левандовски се отчете с две попадения, а по едно добавиха Ансу Фати и Феран Торес. Така Барселона събра 71 точки и временно има 15 пункта аванс пред Реал Мадрид, който играе днес срещу Реал Валядолид. Елче пък остава на дъното в испанския шампионат с едва 13 точки след 27 мача.

Гостите поведоха в резултата в 20-ата минута. Тогава Роналд Араухо стигна до топката и я насочи към Роберт Левандовски, който засече подаването и вкара в мрежата на Елче. След 40 минути игра Елче и Барселона имаха по един удар в очертанията на вратата на съперника. Роберт Левандовски можеше да вкара втори гол в 43-ата минута, но стреля над вратата.

Малко преди края на първото полувреме Жул Кунде пое подаване в наказателното поле и намери пространство за удар, но защитник на домакините го блокира. След почивката резултатът стана 2:0. Ансу Фати отправи удар от границата на наказателното поле и топката влезе в долния ляв ъгъл на вратата. Този гол прекърши Елче, а след това последваха още две попадения.

В 66-ата минута Левандовски получи подаване в наказателното поле и шутира с едно докосване, което се оказа достатъчно за втори негов гол в мача, а резултатът стана 0:3. След още 4 минути игра падна и четвърти гол. Левандовски проби и подаде към Феран Торес, който стреля в долния ляв ъгъл – 0:4.