0

Б ареселона постигна важна победа в битката за топ 4, след като направи обрат за 2:1 като гост на Елче в сблъсък от 27-ия кръг на испанската Ла Лига.

Фидел откри в 44-ата, но Феран Торес изравни в 60-ата минута. Мемфис Депай обаче донесе пълния обрат и трите точки за "каталунците" в 84-ата минута след точно изпълнена дузпа.

Срещата предложи много емоции, като и двата тима изиграха силен мач и изпуснаха по няколко отлични положения за още попадения. Домакините шокираха Барса в края на първото полувреме, но през втората част гостите обърнаха развоя в своя полза. Треньорът на победителите Шави уцели смените, тъй като и Феран, и Депай, които донесоха победата, се появиха от резервната скамейка.

С този успех Барсеолна вече има 48 точки и се изкачи до третата позиция, докато Елче остава на 14-о място с 29 точки, с пет повече от опасната зона.

В следващия кръг "каталунците" приемат Осасуна, но преди това посрещат Галатасарай в първи 1/8-финален сблъсък в Лига Европа.
Елче пък гостува на Гранада в първенството.