0

Б арселона смаза Лас Палмас, но спечели само с 1:0. Успехът доближи каталунците на пет точки зад лидера Реал Мадрид, който днес приема Атлетик Билбао. Рафиня донесе четвъртата поредна победа на каталунците след брилянтна асистенция на Жоао Феликс.

Още от 23-тата минута на този двубой тимът на Шави Ернандес игра с човек повече, след като стражът на гостите Алваро Вайес получи директен червен картон. През първата част два гола на домакините бяха отменени заради засади, като във втората ситуация решението бе доста спорно. Удар на Роберт Левандовски пък срещна гредата.

След почивката гредата спря и Феликс, който можеше да удвои. В крайна сметка голът на Рафиня бе достатъчен и с него Барселона стигна до заслужен успех. Това е 11-и пореден мач във всички турнири без загуба на "блаугранас".