0

Б арселона загуби с 0:2 от Виляреал последния си мач за сезона. Алфонсо Педраса в 47-ата минута и Мой Гомес в 55-ата донесоха успеха на "жълтата подводница" при гостуването на "Камп Ноу". По този начин тимът на Унай Емери си гарантира 7-то място в крайното класиране, което означава участие в Лига на конференциите. Каталунците след бурен сезон остават на втора позиция, на 13 точки зад шампиона Реал Мадрид.

Атлетико Мадрид завърши на трето място. "Дюшекчиите" постигнаха победа с 2:1 при гостуването си на Реал Сосиедад. Родриго де Паул в 50-ата и Анхел Корея в 69-ата минута бяха точни за състава, воден от Диего Симеоне, а Йон Гуриди в 93-ата минута реализира почетното попадение за домакините.

Севиля се бори до последно за място в топ 3, но успехът с 1:0 в домакинството над Атлетик Билбао се оказа недостатъчен. Баските имаха шанс да поведат в 27-ата минута, но гол на Юре Берчиче бе отменен заради игра с ръка. Единственото попадение бе дело на Рафа Мир в 68-ата минута.