0

Х ари Кейн отбеляза хеттрик при убедителната победа на шампиона Байерн Мюнхен с 8:1 над Майнц 05, а "баварците" намалиха разликата от лидера Байер Леверкузен до седем точки.
Тя може да стане пак 10 точки, ако „аспирините“ утре вземат домакинския си мач срещу отбора на „Фолксваген“ Волфсбург.

Кейн, който се присъедини към Байерн за сумата от 100 милиона евро от Тотнъм, стана първият играч, отбелязал поне два пъти в осем различни мача в първия си сезон в Бундеслигата.

Той също така изравни рекорда на Уве Зеелер за най-много голове в дебютна кампания в германското първенство, като вече има 30 попадения с екипа на шампионите.

Леон Горецка беше точен на два пъти за успеха, а останалите голове вкараха Томас Мюлер, Джамал Мусиала и Серж Гнабри.

Надим Амири се разписа за Майнц 05 в 31-ата минута. След първото полувреме домакините водеха с 3:1, а през вторите 45 минути бяха точни още пет пъти.

Кейн също отбеляза два пъти при победата с 3:0 над Лацио във вторник, която класира Байерн за четвъртфиналите на Шампионската лига.

В други съботни мачове Кьолн завърши наравно 3:3 срещу Борусия Мьонхенгладбах в дербито на областта Рур, преди което 200 фенове бяха задържани от полицията преди двубоя заради различни инциденти.

Фариде Алиду изведе Кьолн напред в резултата в 7-ата минута, а преди почивката Франк Онора изравни.

Халфът на Борусия Флориан Нойхаус уцели греда в 53-ата, след което Алиду направи 2:1 в 64-ата. Резервата Робин Хак вкара за 2:2 в 71-вата, а две по-късно беше точен и за обрат - 3:2.

Тимът на Кьолн обаче изравни в 79-ата, когато точен беше Деймиън Даунс.

РБ Лайпциг спечели срещу последния Дармщат с 2:0 след автогол на Томас Ишъруд и попадението на Кристоф Баумгартнер.

Лайпциг е на четвъртото място в подреждането преди мача на Борусия Дортмунд срещу Вердер Бремен по-късно днес.

Аугсбург се изкачи до осмо място след победа над Хайденхайм с 1:0 у дома, благодарение на попадение на защитника Джефри Гоувелюв от корнер.