0

Д ербито на Рио де Жанейро между Флуминензе и Ботафого беше съпътствано от драма и нерви. Ботафого спечели с 4:2, но четвъртият гол на успокоението падна чак в 10-ата минута на добавено време.

В седмата минута на продължението, когато “черно-белите” водеха само с 3:2, се стигна до куриозна ситуация. Техният футболист Ярлен Аугусто лежеше на земята, държейки се за главата. Той обаче се намираше извън границите на игрището, което в този случай означаваше, че нямаше нужда реферът да спира двубоя, за да получи той медицинска помощ. Неговият съотборник Уго обаче, вероятно с цел да спечели време, го издърпа вътре на терен а.

Това обаче не беше оставено така от вратаря и един от полевите футболисти на Флуминенсе, които обратно го изнесоха зад аутлинията. И това не беше краят, защото резервен състезател на Ботафого се появи и наново избута Аугусто в игрището.

В цялата комична случка жълт картон получи само вратарят на Флуминензе.