0

Б азел стана последният отбор, който намери място на 1/2-финалите в Лигата на конференциите. Швейцарският гранд се превръща в една от приятните изненади на турнира, след като успя да отстрани един от силните отбори в лицето на Ница.

Това се случи по доста драматичен начин, след успех с 2:1 в реванша във Франция след продължения.

Домакините рано взеха преднина в мача с попадения на Гаетан Лаборд, който се възползва от асистенция на Аарън Рамзи и прати топката в мрежата за 1:0 още в 9-ата минута.

Домакините обаче така и не успяха да добавят втори гол на сметката си, с който да си подпечатат успеха и бяха наказани малко преди края на мача. В 86-ата минута Жан-Кевин Огюстен бе изведен в наказателното поле и без забавяне вкара за 1:1.

Гостите можеха да спечелят в добавеното време, но изстрел на Зеки Амдуни се отби от гредата. Така мачът отиде в продължения, след като в първия двубой също нямаше победител - 2:2.

В 98-ата минута Базел заби втори гол. Дариан Мал с елегантен прехвърлящ пас намери Касим Адамс на стрелкова позиция, а той не сбърка за 1:2.

Ница се хвърли в търсене на изравняването и бе близо в 108-ата минута, но изстрел на Билал Брахими срещна напречната греда.

В крайна сметка Базел изтръгна победата и ще играе на 1/2-финал. Там швейцарците ще имат за съперник тима на Фиорентина.

Ето и всички резултати и голмайстори:

АЗ Алкмаар - Андерлехт 2:0 (2:2, АЗ продължава след дузпи) КР
1:0 Вангелис Павлидис 5-д., 2:0 Вангелис Павлидис 14

Фиорентина - Лех Познан 2:3 (6:4)
0:1 Соуса 9, 0:2  Кристофер Велде 65, 0:3 Артур Собиех 69, 1:3 Рикардо Сотил 78, 2:3 Гаетано Кастровили 90+2

Ница - Базел 1:2 (3:4)
1:0 Гаетан Лаборд 9, 1:1 Жан-Кевин Аугустен 86, 1:2 Касим Адамс 96.

Уест Хем - Гент 4:1 (5:2)
0:1 Хюго Куиперс 26, 1:1 Михаел Антонио 37, 2:1 Лукас Пакета 55, 3:1 Деклан Райс 58, 4:1 Михаел Антонио 63