0

К илиан Мбапе вкара в петия си пореден мач, за да продължи страхотния си старт в живота с фланелката на Реал Мадрид, като отборът му оцеля с нервно поглеждане към часовника, за да победи гостуващия Алавес с 3:2 пред 67 480 зрители на „Бернабеу“.

Лукас Васкес даде преднина на шампионите в Ла Лига в рамките на 57 секунди, преди французинът Мбапе да удвои в 40-ата след асистенция на Джук Белингам.

За французина това бе седми гол в 9-те си мача за Реал Мадрид този сезон, и шести в последните 7.

Негово попадение в 23-ата мин., отново след подаване на Белингам, бе отменено за засада.

В 48-ата бразилецът Родриго направи 3:0, с което успокои домакините в самото начало на второто полувреме. Треньорът Карло Анчелоти пък реши да даде почивка на някои важни титуляри с оглед на дербито с Атлетико в неделя, и смени в 69-ата мин. Валверде и Родриго с Модрич и Ендрик, а в 80-ата извади и Мбапе, заменен с турчина Гюлер.

Добрата идея завърши с доста напрегнати последни минути, тъй като баските сведоха до един гол аванса на Реал с 2 бързи гола на Бенавидес (85) и Кике Гарсия (86), но домакините устискаха без изравняване.

Испания, Ла Лига, 7-и кръг, вторник: Реал Мадрид - Депортиво Алавес 3:2, Севиля - Валядолид 2:1, Валенсия - Осасуна 0:0.

сряда: Жирона – Райо Валекано, Барселона – Хетафе;

четвъртък: Еспаньол - Виляреал, Лас Палмас – Бетис, Селта – Атлетико Мадрид,

От 17.09  Майорка – Реал Сосиедад – 1:0; от 19.09 Леганес – Атлетик Билбао – 0:2

1. Барселона       6  6  0  0  22:5   18 точки
  2. Реал Мадрид     7  5  2  0  16:5   17
  3. Атлетик Билбао  7  4  1  2  11:7   13
  4. Атлетико Мадрид 6  3  3  0  10:3   12
  5. Майорка         7  3  2  2   6:5   11
  6. Виляреал        6  3  2  1  12:13  11
  7. Осасуна         7  3  2  2   8:11  11
  8. Алавес          7  3  1  3   11:10   10