0

М адридският Райо Валекано нанесе първа поражение на Реал (Мадрид) през сезона в Ла Лига, след като в последна среща от 13-ия кръг го победи с 3:2. Това шокиращо поражение остави европейските клубни шампиони на 2-о място в класирането с 32 точки, като начело е Барселона с 34.

И докато Реал Мадрид регистрира втори пореден мач без  победа, то играчите от столичния район Вайекас постигнаха трети пореден успех и с 21 точки са на 8-о място.

Носителят на Златната топка Карим Бензема отново не взе участие в мач на тима си, тъй като лекува контузия на бедрото и в негово отсъствие отборът изглеждаше доста неорганизиран.

Носени на крилете на ентусиазма от горещите си фенове, играчите на Райо започнаха мача с много страст и енергия и в 8-ата минута откриха резултата. Полузащитникът Санти Комесаня получи топката на границата на наказателното поле при контраатака и с отсечен удар прониза вратаря Тибо Куртоа.

Но в края на първата част в рамките на четири минути Белия балет показа класа и обърна развоя на срещата. Най-напред Лука Модрич изравни от дузпа в 37-ата минута. Тя беше отсъдена заради събаряне на Маркос Асенсио в наказателното поле.

А мощен удар с глава на Едер Милитао в 41-ата минута не остави никакви шансове на вратаря на домакините Столе Димитриевски. Но това не беше всичко за първата част и в 45-ата минута Алваро Гарсия изравни за 2:2. Гостите загубиха топката пред наказателното си поле, тя беше отнета от Иси Паласон, който с второто си докосване я прати към Гарсия, за да преодолее Куртоа.

През второто полувреме Реал Мадрид натисна и пропусна добри възможности за трети гол чрез Винисиус Жуниор и Родриго. Следващите минути вдигнаха още страстите и съдията Хуан Мартинес показа четири жълти картона набързо, както и червен на старши треньора на Райо Андони Ираола за поредица от протести срещу негови отсъждания.

Но в 67-ата минута и с проверка от системата за видеопомощ на арбитрите (ВАР) беше потвърдена играта с ръка на Дани Карвахал. Оскар Трехо изпълни дузпата, но Тибо Куртоа спаси. След това се наложи ново изпълнение заради напускане на линията от белгийския страж и Трехо този път осигури победата на своите.