0

Б етис спечели Купата на краля в Испания, след като победи след изпълнения на дузпи Валенсия. Редовното време и продълженията на стадион "Ла Картуха" в Севиля завършиха 1:1, а при наказателните удари футболистите на Бетис бяха по-точни – 5:4, и така ликуваха с трофея за трети път в историята си след 1977 и 2005 година. „Зелено-белите“ вдигат трофея всеки път, щом достига до финалния сблъсък.

Бетис откри резултата още в 11-ата минута, когато Борха Иглесиас вкара с глава след асистенция на Ектор Белерин. Валенсия изравни в 30-ата минута, когато Уго Дуро майсторски копна топката над Клаудио Браво.

През второто полувреме двата отбора играха далеч по-предпазливо. В 78-ата минута удар на Хуанми от Бетис се отби от гредата. Така се стигна до продължения, в които не се случи нищо интересно и дузпите трябваше да определят победителя.

При наказателните удари първите шестима изпълнители не сбъркаха. Фаталната грешка за Валенсия направи Юнус Муса, който пропусна четвъртата дузпа за своя тим, а за Бетис всички бяха безгрешни, което донесе на тима първа Купа на Испания от 17 години насам.