0

Б ългарският шампион Лудогорец победи с 1:0 като гост черногорския първенец Сутиеска (Никшич) в среша-реванш от първия квалификационен кръг в Шампионската лига по футбол.

Единственото попадение в двубоя реализира Пиерос Сотириу в 53-ата минута.

Така с общ резултат 3:0 българите продължават напред в турнира, където във втория квалификационен кръг ще играят с Шамрок Роувърс (Република Ирландия), който с общ резултат 3:0 елиминира Хибърниънс (Малта).

Първото полувреме завърши без голове, а домакините можеха да поведат още в 4-ата минута. Вук Стрикович отправи удар към вратата на Серджио Пад, но топката срещна гредата. След това играчите на Лудогорец доминираха, но пропуски направиха Кирил Десподов, Спас Делев и Антон Недялков.

Малко след началото на втората част Лудогорец откри резултата, с което интригата приключи. Недялков центрира към наказателното поле, където Каули отправи удар. Вратарят на домакините спаси, но топката попадна в Пиерос Сотириу, който от близка дистанция беше точен – 1:0 за „орлите“.

В 66-ата минута Сотириу можеше да отбележи и втори гол, но стреля слабо. Така без да допусне гол в двата си мача Лудогорец с общ резултат 3:0 елиминира Сутиеска и продължава във втория квалификационен кръг.