0

А ржентина допусна втора загуба в световните квалификации, след като си тръгна с празни ръце от Колумбия. В повторение на финала от Копа Америка през това лято този път "гаучосите" трябваше да изпият горчивата чаша след 1:2 в Баранкиля. Домакините поведоха в 25-ата минута, когато точен бе Мускера, който получи пас от Хамес Родригес. Самият Родригес вкара втори гол в 60-ата минута, реализирайки дузпа. Преди това обаче Аржентина стигна до изравняване, когато се разписа Николас Гонзалес.

Загубата е първа за Аржентина през 2024 година. Преди това световните шампиони направиха серия от 12 поредни мача без загуба. Последната такава датира от 16 ноември 2023 година, когато Уругвай превзе Буенос Айрес (2:0). Иначе аржентинците бяха без най-голямата си звезда Лео Меси. Футболистът на Интер Маями се възстановява от контузия. Аржентина все пак запази първото си място в зона Южна Америка с 18 точки - две повече от Колумбия.

Треньорът на Аржентина Лионел Скалони не остана доволен от отсъдената дузпа, която се превърна в победен гол за Колумбия. "ВАР трябваше да покаже целия епизод от самото начало, а не само моментът, когато Отаменди докосва противниковия играч. Поздравления за Колумбия обаче. Притеснява ме, че след техния втори гол не реагирахме по никакъв начин", каза Скалони.