0

А рсенал излиза на паузата на Висшата лига със спечелени 37 от 42 възможни точки след като победи с 2:0 като гост последния Улвърхемптън. „Артилеристите“ не са били лидери преди коледната ваканция от 2007 г. насам, като този сезон те неизменно вкарваха гол във всеки от мачовете си във Висшата лига.

Отборът на Артета излезе срещу „вълците“, знаейки за сензационната загуба 1:2 на Манчестър Сити от Брентфорд. Играчите отпразнуваха шумно победния гол на Айвън Тоуни за „пчелите“ в клубния автобус по пътя към Средна Англия. Запитан за реакцията на отбора, мениджърът Микел Артета каза: „Каквато може да си представите!“

Арсенал се възползва максимално от препъването на шампиона, като излезе с 5-точков аванс пред Сити благодарение на двата гола на капитана Йодегор след почивката – в 54-ата и 75-ата мин.

Мачът не започна добре за гостите, тъй като Джака се оказа засегнат от вирус и трябваше да бъде заменен в 16-ата мин. От Виейра. Според Артета швейцарецът въобще не е контузен и ще бъде излекуван и на линия за националния си отбор.

В 6-ата мин. Габриел Жезус вкара топката в мрежата на „вълците“, но гол не бе зачетен заради офсайд.

Домакините отговориха със скоростна игра и остри атаки, при една от която в 20-ата мин. Гуедеш получи топката в пеналта, стреля, но над гредата.

В 36-ата мин. Отново малшанс лиши Габи Жезус от гол – бразилецът отвя бранителите на „вълците“, но ударът му срещна напречния дирек. Три минути по-късно негов техничен удар мина встрани от вратата.

През втората част Арсенал не прости. В 54-ата минута гостите направиха ефектна комбинация, Жезус изящно пусна на Виейра, португалецът изпрати топката до далечната греда, където я засече в мрежата за 0:1. Статистиците припомниха, че лондончани са отбелязали гол във всеки от последните си 30 мача срещу Уулвс във всички турнири от 1979 г. насам.

В 75-ата мин. Отново норвежецът се разписа, като с левачката препарира вратаря на Улвс.

По-рано в събота Нюкасъл постигна пети пореден успех във Висшата лига с 1:0 над Челси.

Удар на Джо Уилък от дистанция в 67-ата минута осигури ценния успех в полза на "черно-белите", които са на трето място в класирането с актив от 30 точки.

Лондончани продължават неубедителното си представяне и са едва на осма позиция във Висшата лига с 21 точки.

Нюкасъл, който има пет последователни победи в елита на Англия, пропусна да се разпише и чрез Мигел Алмирон в 60-ата минута.

Столичани успяха да отправят само един удар към вратата на домакините през първото полувреме и мениджърът Греъм Потър има сериозни проблеми само месец след назначението си на работа при "сините".

В неделя Брайтън приема Астън Вила, а Фулъм е домакин на Манчестър Юнайтед.

Висша лига, 15-ти кръг, събота:

Манчестър Сити - Брентфорд           1:2, Борнмът - Евертън                   3:0, Ливърпул - Саутхемптън               3:1, Нотингам Форест - Кристъл Палас      1:0, Тотнъм - Лийдс                       4:3, Уест Хем - Лестър                    0:2, Нюкасъл - Челси                      1:0, Улвърхемптън – Арсенал 0:2.

неделя: Брайтън - Астън Вила, Фулъм - Манчестър Юнайтед

1.  Арсенал                       14  12  1  1  33:11   37 точки
  2.  Манчестър Сити                14  10  2  2  40:14   32
  3.  Нюкасъл                       15   8  6  1  29:11   30
  4.  Тотнъм                        15   9  2  4  31:21   29
  5.  Манчестър Юнайтед             13   7  2  4  18:19   23
  6.  Ливърпул                      14   6  4  4  28:17   22
  7.  Брайтън                       13   6  3  4  22:17   21