0

Р Б Лайпциг се наложи с 3:1 над Хофенхайм и събра 32 точки, които го изравниха с Байерн Мюнхен. Баварците обаче са на 2-о място с по-добра голова разлика, докато РБ Лайпциг е на 3-о място.

Домакините затвърдиха ролята си на фаворит още в началните минути, въпреки промените в стартовите 11, които направи треньорът им Марко Розе. Но първата възможност за гол в 10-ата минута беше за гостите, пропусната от Роберт Сков, който на задна греда не успя да засече в мрежата центриране на Андрей Крамарич. Последва пропуск на Кристоф Баумгартнер, а в 34-ата домакините откриха. Мохамед Симакан центрира, Сков отби топката, но право на крака на Клостерман, който простреля Оливер Бауман на вратата на Хофе.

Три минути преди края на първата част гостите възстановиха равенството благодарение на Озан Кабак. Защитникът засече с глава центриране на Сков. Но победата дойде за "биковете" в последните 20 минути, когато се появи на терена Емил Форшберг. Снажният швед в 70-ата минута вкара за 2:1, а 4 минути по-късно подаде на Мохамед Симакан за 3:1.

По-рано днес важни победи за оцеляването си постигнаха Хайденхайм и Бохум, а Борусия (Дортмунд) се задоволи само с точка при визитата на Аугсбург.