0

З а около 20 минути бе прекъснат мачът между ПСВ Айндховен (трети) и Аякс (втори) в нидерландската Ередивизи заради хвърлена от публиката бира по Бергхуис.

Заради затегнатите наскоро мерки срещу изцепки на феновете първото хвърляне означаваше само спиране на мача, а второ би означавало окончателното му спиране със съответните санкции срещу домакините.

След като бе разкървавена главата на играч на Аякс при гостуването на отбора в Ротердам срещу Фейенорд в началото на месеца, сега и в друга класика с участието на амстердамския тим – срещу ПСВ, се стигна до неприятни сцени.

В 59-та минута на мача, когато местните водеха с 2:0, от публиката на ПСВ хвърлиха бира по Бергхуис и реферът незабавно спря мача. Около 20 минути по-късно той успя да се възобнови, без сериозно безпокойство.
В крайна сметка Айндховен взе победата с 3:0.
В 13-ата минута Лук де Йонг даде аванс в полза на домакините след подаване на Йоан Бакайоко.

Седем минути след почивката Джеронимо Руи извърши нарушение в наказателното поле на гостите и Хави Симонс реализира хладнокръвно отсъдената дузпа.

В 62-ата минута удар на Кенет Тейлър срещна гредата на вратата на домакините.

След като играта бе подновена в 78-ата минута Симонс подаде за Де Йонг и той оформи класическия успех в полза на ПСВ.

Шампионът от миналия сезон Аякс остана на трето място в класирането с актив от 62 точки.
Отборът от Айндховен има 3 точки повече на втората позиция в Ередивизи. Лидерът Фейенорд е със 70 точки преди двубоя си срещу гостуващия Утрехт.