0

Н ица победи Монако с 2:1 в дербито на Лазурния бряг от 9-ия кръг на френската Лига 1.

Поражението е първо за сезона в шампионата за монегаските, в чиито редици в периода 2014/2015 се подвизаваше Димитър Бербатов, и те остават втори с 20 точки след ПСЖ, който е с мач по-малко преди късното си гостуване на Олимпик Марсилия в най-жестокия сблъсък в историята на френския футбол.

Успехът пък изкачи Ница на 8-о място с 13 пункта.

Бреел Емболо откри резултата в полза на Монако в 39-ата минута. Домакините от Ница обаче направиха пълен обрат. Ключовият момент бе в добавеното време на първата част, когато Еван Гесан изравни, а веднага след това Монако остана с 10 души след червен картон на Вандерсон.

Победното попадение за Ница вкара Гаетан Лаборде, който вдигна трибуните на "Алианц Ривиера" в 71-вата минута.

В други мачове от кръга Тулуза отвя последния в таблицата Монпелие като гост с 3:0, а Страсбург се наложи над Нант у дома с 3:1.