0

Ч елси разби Евертън с 6:0 в двубой от 33-ия кръг на Висшата лига. В рамките на 29 минути Коул Палмър отбеляза хеттрик, а в края на първата част и Нико Джаксън добави едно попадение. През второто полувреме Коул Палмър успя да вкара още един гол от дузпа, с който оформи крайния резултат.

По този начин 21-годишният англичанин изравни Ерлинг Холанд с 20 гола на върха на голмайсторската класация в английския шампионат. Голмайсторът на лондончани подобри и друго постижение - той се превърна в първия играч в историята на Челси, който вкарва в седем поредни мача от английското първенство на "Стамфорд Бридж".

Тимът, воден от Маурисио Почетино, остава на точка от осмия Уест Хем, събирайки актив от 47 точки. "Карамелите" пък са на 16-о място с 27, с две пред Лутън, който е 18-и и в зоната на изпадащите.