0

Р айо Валекано се наложи с 2:0 като гост срещу столичния си съперник Хетафе в двубой от 19-ия кръг в Примера дивисион. „Сините“ домакини завършиха с 9 души мадридското дерби.

Хуанми Латаса получи втори жълт и съответно червен картон и остави Хетафе с човек по-малко на терена в 40-ата минута.

В добавеното време преди почивката Серхио Камейо с добавка откри резултата.

Във втората минута след подновяване на играта Ранди Нтека асистира за Камейо, който от съвсем близка дистанция реализира втория си гол в срещата: 2:0 за Райо.

Последва директен червен картон за скандалния английски нападател на Хетафе Мейсън Грийнууд в 50-ата мин. Съденият за сексуално насилие в родината си играч на Ман Юнайтед се оказа нежелан на „Олд Трафорд“, затова предпочете футболно изгнание в Мадрид, докато се успокои обстановката.

Грийнууд, който е в полезрението на Барселона, бе изгонен заради коментар на английски, в който реферът дочул токсичната думичка FUCK: "Не се еба_ай с мен, надуй тая свирка", този призив той отправил към съдията Хорхе Фигероа, който си затворил очите за 4 поредни балтии на играчи на Райо срещу нападателя, чийто актив в Хетафе е 5 гола от 15 мача.

За Хетафе последва и трети червен картон – на Дамиан Суарес извън терена секунди след смяната му с Алдерете.

Райо се намира на 11-то място в класирането с актив от 23 точки, докато Хетафе е на осма позиция в Ла Лига с три точки повече.