0

Б отев Пловдив приключи участието си в турнира за Лигата на конференциите на УЕФА след като загуби 0:2 в Никозия от местния АПОЕЛ. Кипърците продължават с общо 2:0, след като устискаха 0:0 на ст. "Васил Левски" миналата седмица.

И двата си гола АПОЕЛ отбеляза в добавеното време на всяко от двете полувремена. В 45+1 точно преди почивката левият бек Исам Шабак ритна силно пред дъгата на пеналта, Ганев се метна да блокира и рикошетът излъга Хинкич.

Ефрем закова крайното 2:0 за домакините в третата от общо 6 минути добавено време преди крайния съдийски сигнал на датския главен рефер Крог. Мачът на стадион GSP се игра при 35-градусова жега.

Статистиката показва надмощието на АПОЕЛ, който отправи общо 20 удара към вратата на Хинкич, от тях 7 бяха точни, срещу само 3 удара (1 точен) за Ботев в мача. Корнерите бяха 7:2 за АПОЕЛ.

Очаква се треньорът на Ботев Азрудин Валентич да обяви за оставката си, както бе обещал в свое послание в официалния сайт на клуба.Стартовите състави на двата отбора: АПОЕЛ: 27. Белец, 3. Ферари, 2. Каро, 15. Креспо, 14. Чебаке, 19. Илия, 6. Даушвили, 21. Теодору, 44. Сарфо, 20. Гомес, 77. Ндонгала; БОТЕВ ПД: 13. Ханкич, 4. Генев, 18. Супрайен, 44. Пунчец, 3. Конате, 17. Минков, 21. Нади, 22. Рабей, 15. Ето'о 10. Току, 9. Секулич