0

М асово сбиване между футболистите на Ботев Враца и Цървена звезда (Белград) прекрати проверка между двата тима в Кипър.

В 67-ата минута при резултат 2:1 в полза на сърбите се стигна до неприятен инцидент между Диого Барбоза от българския състав и Урош Спаич.

В рамките на секунди двамата си размениха остри влизания, като нервите на Барбоза не издържаха и той се нахвърли върху Спаич. При последвалото меле се включиха играчи и от двата отбора.

Старши треньорът на Цървена звезда Владан Милоевич накара футболистите си да напуснат терена, когато страстите се успокоиха.

Опитите на главния съдия и наставникът на Ботев Враца – Христо Янев да го разубедят останаха без успех и спарингът бе прекратен.

Шериф Ндиайе даде аванс на „звездашите“ още в 8-ата минута, след като наказа груба грешка на вратаря Федерико Бариос. Португалският централен защитник Диого Барбоза изравни за Ботев в 37-ата минута с  удар по земята от границата на наказателното поле.
В 43-ата минута Ндиайе даде нов аванс на Цървена звезда.