0

Б ългаринът Божидар Краев стартира австралийската си приказка в местната А Лига с равенство. Бившият национал започна като титуляр и остана на терена до 57-ата минута, когато бе сменен от Бен Уейн при драматичното 1:1 на неговия Уелингтън Финикс срещу Аделаида Юнайтед. Двубоя се играе на „Скай Стейдиъм“ в Уелингтън, Нова Зеландия и бе от първия кръг на новото първенство в австралийската А Лига.

Двубоят стартира ужасно за домакините, които трябваше да останат с човек по-малко още в 25-ата минута. Тогава Ян Сасе получи директен червен картон за грубо нарушение. След смяната на Божидар Краев Уелингтън все пак успя да открие резултата. Именно Бен Уейн успя да вкара за домакините в 75-ата минута. Те обаче не издържаха и в третата минута от продължението на двубоя Бен Халоран възстанови равенството.

Вторият мач на Краев и компания е другата неделя отново от 05:00 часа българско време. Тимът приема Сентрал Коуст Маринърс.