0

Б ългарският национален отбор по минифутбол се класира на четвъртфинал на Световното първенство, което се провежда в Рас ал Хайма (ОАЕ), след победа с 2:1 над Англия.

Головете за българския отбор на осминафиналния двубой отбелязаха Явор Генчев минути преди края на първото полувреме и Неделиан Костадинов от дузпа през втората част. За Англия точен беше Доминик Морган-Грифитс, който изравни за 1:1.

В четвъртфинала България ще се изправи утре от 19 ч. срещу Азербайджан, който е европейски шампион от миналата година в Словакия.

При поделено надмощие българският отбор стигна до преднина минути преди края на първата част. Явор Генчев получи топката от ляво до тъчлинията и с обратен крак изненада вратаря на англичаните Хафед Ал Друби.

В друг осминафинал Азербайджан се справи с 3:0 срещу Португалия и утре от 19:00 часа ще излезе срещу българите.

В останалите ранни осминафинали: Казахстан – Мексико 0:0 в редовното време, 2:1 при дузпите; Чехия – САЩ 4:2, Грузия – ОАЕ 1:1 в редовното време, 2:3 при дузпите; Румъния – Тайланд 7:0.