0

Б ългарският национал Петко Христов е с разбит нос след тежка битка за новия си отбор Венеция. 23-годишният защитник записа първи минути с екипа на тима в Серия Б в събота. Христов беше титуляр при победата с 2:1 като гост на Беневенто. Родният национал остана на терена до 57-ата минута, когато беше заменен принудително заради разбит нос след тежък сблъсък. На негово място се появи Михаел Свобода, който доигра срещата.

След мача Петко Христо публикува снимка от съблекалнята, показвайки се в какво състояние е. За момента не е ясно колко време ще отсъства от терените.

Световният шампион с Италия и носител на „Златната топка“ Фабио Канаваро пък вече не е старши треньор на втородивизионния Беневенто. Той беше освободен от поста, заедно със спортния директор на клуба Паскуале Фоджа. Двамата бяха уволнени именно след загубата от Венеция.