0

Н ападателят Годуин Коялипу, който има 1 гол за ЦСКА, вкара за сефте за националния отбор на Централноафриканската република при победата с 3:1 над Лесото в квалификация за Купата на африканските нации.

24-годишният таран, дошъл при „армейците” от втородивизионния белгийски Беверен, започна като титуляр за домакините, които приеха своя съперник в мароканския град Ел Жадида. В стартовия състав беше още един футболист на ЦСКА - Амос Юга, както и нападателят на Пирин Благоевград Карл Намнганда. От първата минута започна и Исак Соле от турския Гьозтепе, където треньор му е Мъри Стоилов.

ЦАР откри още в 59-ата секунда чрез Луис Мафута, който в 24-ата минута удвои след асистенция на Намнганда.

В края на първата част Юга беше заменен от Флори Янгао. В 56-ата минута Лесото намали с попадение на Сера Мотебанг, но в 62-рата Коялипу оформи крайния резултат.
Малко след това Намнганда отстъпи мястото си на Аксел Урие. 8 минути преди края на редовното време Коялипу също беше заменен от Тиери Годаме.