0

Б райтън спечели с 2:1 гостуването си на Челси в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Завръщането на Франк Лампард начело на лондончани не доведе до положителене резултат, след като това бе трето поредно поражение под негово ръководство.

Пропадането на „сините“ е неудържимо, въпреки похарчените рекордни близо 330 милиона евро за нови играчи само през зимния пазар. Амбицията на новите собственици за класиране в Шампионската лига угасва с всеки изминал кръг в Премиершип: Челси е 11-ти на 17 точки зад четвъртия при оставащи още само 7 мача докрая.

Срещу Брайтън „сините“ откриха резултата в 14-ата минута чрез Конър Галахър. Дани Уелбек изравни в 41-ата минута с глава, като засече центриране на Паскал Грос.

През второто полувреме Хулио Енсино в 69-ата минута отбеляза изключително красиво попадение, с което донесе победата на гостите.

През цялата среща Брайтън владееше инициативата и напълно заслужено достигна до 3 точки и надежда за място в топ 4.

Борнмът победи с 3:2 при визитата си на Тотнъм. Хюн-Мин Сон откри резултата в 14-ата минута, след като получи отлична асистенция от Иван Перишич.

Борнмът изравни чрез Матиас Виня  в 38-ата минута. Уругваецът бе изведен сам срещу Лорис и технично го преодоля.

Доминик Соланке даде аванс гостите, като се разписа с диагонален удар. Резервата Арно Данжума в 88-ата минута изравни 2:2 с плътен удар от границата на наказателното поле.

В петата минута от добавеното време на срещата Данго Уатара шокира трибуните и донесе победата за Борнмът, изведен от Соланке.