0

Ч елси победи Борусия Дортмунд с 2:0 в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига и по този начин си гарантира място на четвъртфиналите на турнира с общ резултат 2:1.

Интересното е, че това бе първи мач за тима на Греъм Потър през 2023 г., в който лондончани вкарват 2 гола в противниковата врата.

Рахийм Стърлинг материализира превъзходството на "сините" в 44-ата минута, когато се разписа от десетина метра. В 50-ата минута Кай Хаверц пропусна дузпа, нацелвайки левия страничен стълб. Дузпата обаче бе пребита и в 53-ата минута германецът не сгреши, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Алекс Майер.

Освен това, две попадения за „сините“, дело на Хаверц и Стърлинг, не бяха зачетени заради засада. По този начин Челси отстрани Борусия Дортмунд в първия елиминационен сблъсък между двата отбора в историята на най-силния европейски клубен турнир.